Kurumsal

Kurumsal

Biz

COMET Mühendislik, 2015 yılından bu yana, Endüstri 4.0 uyumlu endüstriyel otomasyon ve proses ihtiyaçlarınıza yönelik makine – üretim hattı – fixtür/aparatları, size özel, yenilikçi ve yüksek teknoloji içeren komple otomasyon çözümleri ile anahtar teslim sunar.

İhtiyacı Anlamak

Comet Mühendislik, özel makine sektöründe faaliyet gösteren firmaların Tasarım ve Ar-Ge bölümlerinde toplam 20 yılı aşkın tecrübeye sahip, Özgür Mutlutürk ve Yasin Evmez tarafından 20 metrekarelik bir ofiste kuruldu. Endüstri 4.0 gereklerine uygun olarak sac işleme hatları, montaj makinaları, test aparatları, robot entegrasyonlu as/rs sistemleri gibi çözümleri Otomotiv, Makine, Medikal cihazlar, Lojistik, Beyaz Eşya sektörleri için tasarlamakta, üretimini ve yerinde kurulumunu gerçekleştirmektedir. Yapılan AR-GE faaliyetlerinin birçoğu TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından incelenip Ar-Ge ve inovasyon destekleri kapsamına uygun bulunmuştur.

Yeni Nesil Çözümler

Tasarım çalışmalarımızda yenilikçi mühendislik çözümleri sunmak vazgeçilmez tutkumuzdur. İlk projelerimizden bugüne amacımız sadece makine üretmek değil, çeşitli sektörlerde yerli veya uluslararası müşterilerimiz için güçlü bir çözüm ortağı olabilmektir. Ar-Ge faaliyetlerimiz müşterinin veya sektörün ihtiyaç duyduğu alanda doğru çözümler için çalışmaktadır.

Tarihçe

2016 yılında ilk projelerimiz Toyota Kapı C Frame Profilleri Üretim Hattı, Toyota CHR Arka Kapı Kolu Üretim Hattı, Fuel Lid Lock Otomatik Montaj ve Yağlama Hattı tamamlandı. Bu projelerde görüntü kontrol entegrasyonu ile makinelerimizin ürettiği mamüllerin ek bir kalite kontrol prosesine ihtiyaç kalmadan doğru ürün üretimini
sağladık. Bu aynı zamanda operatör kaynaklı hataları da ortadan kaldırdı.

2017 yılında verimlilik odaklı projelerimiz, Otomatik Kalıp Değişim ve Depolama Sistemi, Toyota Kapı Kolu Montaj ve Test makinaları tamamlandı. Proses verimliliği kadar proses dışında kalan ve hep göz ardı edilen model değişim sürecinin optimizasyonu, fabrika alanından tasarruf ve müşterinin kullandığı ERP sistemi ile tam senkron
olacak şekilde geliştirdiğimiz yazılım ile önemli bir Ar-Ge gerçekleştirilmiş oldu.

2018 yılında Valf ve vana üretimi alanında Inovalf şirketi kurularak seri imalata başlandı. Tasarım becerisi sayesinde vana sektörüne kendi endüstriyel tasarımı olan kelebek ve globe vanaların tasarımına başlandı. Comet Mühendislik’te ise Assan Hanil Asd Koltuk Montaj Hattı projesi ile hem montaj hem de montaj öncesi operatörler tarafından manuel olarak uygulanan tüm proseslerin tek bir yazılım altında akışını ve de kontrolünü sağladık. Montaj bandına giren ve çıkan bütün parçaların verisi, çalışan operatörlerin bilgisi, yapılan testlerin sonuçları, yapılan sıkımların değerleri gibi birçok veri montajı yapılan ürün ile fabrika ERP sistemine entegre edilmiştir. Burada yazılım çözümümüz Big Data ve yapay zekâ uygulamalarına giriş niteliğindedir.

2019 yılında 1.500 metrekarelik yeni fabrika alanına taşınarak Inovalf ve Comet Mühendislik tek çatı altına toplandı. Türkiye’de ilk defa üretilen Koltuk Sensörü Üretim Hattına ait çeşitli proses makinaları ile görüntü işleme-makine koordinasyonu-üretim optimizasyonu konularında entegre bir çözüm uyguladık. Makinalarımıza eklenen teknolojiler ve elektronik alanındaki gelişmeler ile otomasyon sistemleri ve yazılımları alanında müşteri talepleri ve Endüstri 4.0 ihtiyaçları doğrultusunda kuluçka şirket olarak Inasoft şirketi kuruldu.

Stratejimiz

Ürün kalitemizi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve istikrarlı bir şekilde geliştirmektir.